Doen66 in gesprek met KV Wolderwijd/DYZLE

Zaterdag 13 december jl. ontvingen wij Samee Sabur en Sam Sterk van Doen66 bij Korfbalvereniging KV Wolderwijd/DYZLE. Tijdens dit bezoek gingen wij met hen in gesprek over het belang van sportverenigingen voor de lokale gemeenschap. We spraken over hoe het met de korfbalsport gaat, waar de uitdagingen liggen, wat er goed gaat en over de belangrijke rol die onze vereniging speelt in het bevorderen van gezondheid, ontmoeting en verbinding in Zeewolde.

Tijdens het gesprek hebben wij onze zorgen gedeeld over de huidige buitenvelden. Deze voldoen niet langer aan de eisen die aan korfbalvelden worden gesteld en zijn toe aan vervanging. Daarnaast is aangegeven dat VV Zeewolde de beschikbare ruimte zelf ook nodig heeft voor trainingen. Op dit moment huren wij de betreffende velden van een stichting, maar de noodzaak om te beschikken over eigen speel- en trainingsvelden is groot. Actie op korte termijn is nodig om te voorkomen dat onze vereniging in de toekomst zonder buitenvelden komt te zitten.

Doen66 Zeewolde heeft toegezegd te onderzoeken wat zij kunnen betekenen in het zoeken naar een oplossing. Tegelijkertijd loopt er een breder onderzoek naar deze kwestie, waarvan de resultaten in de zomer van 2026 worden verwacht. Wij hebben tijdens het gesprek ook onze eigen ideeën en mogelijke oplossingsrichtingen gedeeld, die kunnen bijdragen aan een duurzame oplossing op het sportpark.

Tot slot spraken Sabur en Sterk hun waardering uit voor de inzet van onze vele vrijwilligers en benadrukten zij dat sportverenigingen zoals KV Wolderwijd/DYZLE onmisbaar zijn voor een levendig en sociaal dorp. Dat gevoel werd nog eens extra onderstreept toen zij na het gesprek een wedstrijd bijwoonden en zagen hoe ons vlaggenschip de wedstrijd tegen Huizen wist te winnen. Na een waardevol gesprek samen een overwinning vieren – een betere zaterdag is er niet!